Ełk – miasto z potencjałem inwestycyjnym

mieszkaniaPołożony w północno-wschodniej części kraju Ełk jest największym miastem na Mazurach. Pod względem liczby ludności uplasował się na trzecim miejscu w województwie warmińsko-mazurskim. Miasto znajduje się w pobliżu granic z Litwą, Białorusią i Kaliningradem i stanowi świetną bazę wypadową dla wszystkich odwiedzających.

Przemysł napędzający rynek nieruchomości

Ełk jest ważnym ośrodkiem przemysłowym. Z tego względu mieszkania deweloperskie w Ełku szybko znajdują nowych nabywców. Inwestorzy realizują kolejne inwestycje, których efektem są nowoczesne osiedla mieszkaniowe z wieloma udogodnieniami. Mieszkańcy mogą liczyć na nieruchomości w zamkniętych i monitorowanych osiedlach, z cichobieżnymi windami czy rozwiązaniami, które są rezultatem troski o środowisko.

Na terenie osiedli coraz częściej powstają strefy rekreacji i wypoczynku oraz place zabaw dla dzieci i siłownie zewnętrzne. Coraz częściej można spotkać też ścieżki edukacyjne czy domki dla owadów, które mogą zainteresować najmłodszych odbiorców.

mieszkania

Bezpieczeństwo – istotna kwestia dla inwestorów

Deweloperzy dokładają wszelkich starań, by oferowane przez nich nieruchomości wyróżniały się wśród licznych ogłoszeń. Inwestorzy coraz większą wagę przywiązują do kwestii bezpieczeństwa, oferując mieszkania deweloperskie w Ełku, które znajdują się na strzeżonych osiedlach, mają całodobowy monitoring i oferują miejsca parkingowe w garażach podziemnych. Takie nieruchomości to nowoczesna alternatywa dla bloków, które zbudowano w czasach PRL-u.

Zielone Płuca Polski

Ełk wyróżnia się bogactwem terenów zielonych i jezior, które stanowią wyjątkowy krajobraz. Największą atrakcją jest bez wątpienia Jezioro Ełckie, którego powierzchnia przekracza 380 hektarów, a w najgłębszym miejscu osiąga aż 55 metrów. Tereny wokół porastają lasy, dzięki którym okolica zyskała nazwę Zielonych Płuc Polski.

Sezon dla turystów i pracowników

Ełk jest miastem, w którym tkwi ogromny potencjał inwestycyjny. Jako miejscowość turystyczna jest znakomitym miejscem dla odwiedzających, ale i sezonowych pracowników. Branża ta powoduje duży popyt na mieszkania deweloperskie w Ełku, które są wynajmowane na okres krótkoterminowy. To doskonała forma zarobku dla okolicznych mieszkańców, którzy stanowią rosnący procent pośród prywatnych inwestorów.

Okolica sprzyja uprawianiu wielu dyscyplin sportowych. Leśne ścieżki zachęcają do wypraw rowerowych, a w okolicy akwenów można uprawiać kajakarstwo. Do jednych z popularniejszych można zaliczyć również jeździectwo. Przy okazji atrakcji warto wymienić także przejażdżkę koleją wąskotorową, której trasa liczy około 48 kilometrów i ma swój koniec w Turowie.

Odpoczynek w spokojnym Ełku

Miasto ma wiele zalet, lecz największą z nich jest bezsprzecznie możliwość spokojnego wypoczynku. Liczne tereny zielone, bliskość jezior i lasów sprzyjają błogiej ciszy, wśród której dominuje ptasi śpiew i szum wiatru. Nieskażona przyroda to czynnik, który w największym stopniu przyciąga turystów poszukujących zacisznego miejsca do spędzenia owocnego urlopu.

Dodaj komentarz