Drzwi aluminiowe – bezpieczeństwo i komfort

drzwi wejściowe aluminioweDrzwi wejściowe pełnią niezwykle istotną rolę dla użytkowników budynku niezależnie od tego czy jest nim dom, szpital czy szkoła. We wszystkich tych przypadkach są przede wszystkim zabezpieczeniem przed niechcianymi gośćmi i niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Przykładem dobrze sprawdzających się w tej roli są drzwi wejściowe aluminiowe.

Najlepsze zabezpieczenie antywłamaniowe

Wejście do budynku to dość newralgiczne miejsce. To ono bowiem jest często najważniejszą barierą, chroniącą wnętrze i jego użytkowników przed napaścią. Aluminiowe drzwi wejściowe mają tę przewagę nad innymi, że są bardzo odporne na odkształcenia. Dzięki temu stanowią solidną ochronę przed próbami włamaniowymi.

Za wadę można uznać z kolei, że są raczej podatne na uszkodzenia mechaniczne takie jak zarysowania czy obtarcia. W takich przypadkach jedynym sensownym rozwiązaniem jest wymiana drzwi. Można to jednak uznać za swego rodzaju kolejne zabezpieczenie: uszkodzone drzwi muszą zostać wymienione, aby spełniały swoją funkcję, w tym przypadku przede wszystkim estetyczną.

Lekkość i różnorodność

Mimo konstrukcji sprawiającej wrażenie topornej i ciężkiej, drzwi wejściowe aluminiowe są zaskakująco lekkie. Ich waga pozwala na łatwy montaż, a dodatkowo zapewnia komfort codziennego użytkowania.

W dzisiejszych czasach znaczenia wyglądu, podążania za modą i trendami, drzwi te mają jeszcze jedną wartościową cechę. Dzięki zastosowanemu tworzywu mogą być niemal dowolnie kształtowane podczas procesu produkcji. W wyniku tego na rynku dostępna jest ich ogromna różnorodność.

Mimo, że aluminium kojarzy się przede wszystkim z nowoczesnością, surowością i minimalizmem, aluminiowe drzwi wejściowe mogą zupełnie tego nie przypominać. Wystarczy zastosować na nich odpowiednią okleinę i z surowo wyglądających modernistycznych drzwi stworzy się idealnie pasujące do budynku w stylu tradycyjnym, sprawiające wrażenie drewnianych.

Cicho i ciepło

Komfort użytkowania drzwi aluminiowych wiąże się też z ich szczelnością, odpornością na wypaczenie i niskim współczynnikiem przenikania ciepła. Dzięki temu drzwi wejściowe zapewniają komfortowe warunki we wnętrzu.

Dźwiękoszczelność sprawia, że osobom przebywającym za drzwiami nie dokucza hałas z zewnątrz. Z drugiej strony dźwięki w mniejszym stopniu przedostają się też ze środka na zewnątrz. Z kolei ochrona przed uciekaniem nadmiaru ciepła z budynku i zabezpieczenie przed wnikaniem do niego chłodu z zewnątrz pozwala stworzyć w środku przyjemny mikroklimat sprzyjający pracy, odpoczynkowi czy wspólnej rozrywce.


Artykuł przygotowany w oparciu o materiały dostarczone przez firmę Internorm.

Dodaj komentarz