Drewniana mozaika – unikalna dekoracja dla każdej przestrzeni

Drewniana mozaika - unikalna dekoracja dla każdej przestrzeniWspółczesny wystrój wnętrz wymaga olbrzymiej oryginalności, nieszablonowego myślenia oraz kreatywności. Wyszukiwanie odpowiednich dodatków wcale nie jest proste – nikogo nie zadowalają już produkty, które bez trudu odnaleźć można w każdym hipermarkecie lub markecie budowlanym. Odnalezienie optymalnych rozwiązań wiąże się więc z szeroko zakrojonymi poszukiwaniami.

Bez wątpienia jednym z najbardziej stylowych materiałów jest drewno – nie ulega próbie czasu i nie traci swojej atrakcyjności mimo zmianom, które nieustannie zachodzą we wnętrzarskiej modzie.  Znalezienie oryginalnych drewnianych dekoracji wcale nie jest proste. Jedną z najefektowniejszych może stać się mozaika. Świetnie wpisze się do każdej stylizacji i doda uroku dowolnemu projektowi.

Mozaika drewniana w domu

Nie bez przyczyny drewno od wieków jest jednym z naszych ulubionych materiałów. Kojarzy nam się z bezpieczeństwem i komfortem, dobrze czujemy się w jego otoczeniu i zdajemy sobie sprawę z tego, że jest jednym z ostatnich w pełni naturalnych rozwiązań wykorzystywanych nadal w budownictwie. Warto stosować je nie tylko w pracach budowlanych i wykończeniowych, ale także podczas dekorowania domu i mieszkania. Decydując się na wprowadzenie do projektu drewnianych elementów, zyskujemy pewność, że przestrzeń będzie wyróżniała się klasycznym pięknem i wyjątkowym stylem. Do łask powracają boazerie, które jeszcze kilka lat temu nie kojarzyły nam się zbyt dobrze. Jeszcze bardziej efektowny wygląd gwarantuje mozaika drewniana. Ten element dekoracyjny wykonywany jest z drobnych płytek drewnianych, które w połączeniu dają niezwykle estetyczny efekt. Na rynku dostępnych jest wiele wzorów i wariacji. W zależności od gatunku drewna, który wybierzemy, możemy umieszczać je w różnych pomieszczeniach – te wykonane z drewna modyfikowanego termicznie Thermory znajdą zastosowanie nawet w łazienkach oraz innych miejscach, w których mozaika będzie narażona na wyjątkową wilgotność albo stałe oddziaływanie czynników atmosferycznych.

Unikalna ozdoba

Mozaiki drewniane czerpią swoje piękno bezpośrednio z piękna natury – każdy fragment wyróżnia się unikalnym kolorem i usłojeniem. Dzięki temu nie istnieją dwa jednakowe wyroby i możemy dostosować wzór do własnych potrzeb i preferencji. Niektóre mozaiki wykorzystują wiele rodzajów drewna – między innymi dąb, paduk, mahoń czy heban. Dodatkową zaletą mozaiki jest niezwykle prosty i intuicyjny montaż. Dzięki znacznej elastyczności to wspaniały materiał, pozwalający na zakrycie niedoskonałości ścian – ozdobę można montować nawet na nie do końca prostych powierzchniach. Produkty wykonane z drewna Thermory mogą być wykorzystywane także w łazienkach. Obróbka sprawia, że znakomicie radzą sobie z wilgocią, nie wymagają także dodatkowej pielęgnacji i zabezpieczenia. Staną się idealną obudową wanny, a dzięki wysokiej odporności także na oddziaływanie chemikaliów używanych w gospodarstwie domowym, nie będziemy musieli obawiać się o ich przypadkowe zniszczenie. Drewno Thermory jesion amerykański wyróżnia się głębokim ciemnobrązowym kolorem i pięknym usłojeniem, złotomiodowa Thermory sosna skandynawska wpisze się z kolei idealnie zarówno do klasycznych, jak i bardziej nowoczesnych i nieszablonowych projektów. Oba warianty z powodzeniem mogą być wykorzystywane także w saunach.


Artykuł powstał przy współpracy z marką Komplex Market (http://www.komplexmarket.pl/) – importerem drewna profilowanego i kompozytów, a także wyłącznym przedstawicielem marki Thermory. Firma posiada szeroką ofertę desek tarasowych, elewacyjnych, drewna konstrukcyjnego, płyt osb oraz wiele innych.

One comment

Dodaj komentarz