Doradztwo remontowe i budowlane w OBI – zapytaj eksperta OBI

uslugi obiRemont to proces, który rzadko przebiega zgodnie z planem. Znasz to, prawda? Zazwyczaj po zdarciu starych powierzchni okazuje się coś, czego nie przewidziałeś, i prace wydłużają się ponad zakładany czas. Wykończenie nowego budynku jest prostsze, ale wymaga podjęcia szeregu ważnych decyzji. Aby uniknąć problemów i najlepiej zaplanować remont lub ostatni etap budowy, skorzystaj z porad doświadczonych specjalistów – doradców OBI.

Doradca pomaga zaplanować remont, wykończenie wnętrz lub mieszkanie pod klucz.Od czego zacząć remont?

Podjąłeś decyzję o remoncie łazienki lub wykończeniu mieszkania? Albo masz zamiar przeprowadzić remont starego domu, który właśnie kupiłeś lub dostałeś w spadku? Te wszystkie wyzwania mogą być ekscytujące, ale potrafią też przytłoczyć. Zarówno remont, jak i budowa wymagają dobrego zaplanowania. Nie musisz od razu zatrudniać architekta. Oceń na początku, czy jesteś w stanie wykonać pracę samodzielnie.

 • Dokładnie określ, co chcesz zrobić, i zapisz to na kartce. Przykład: chcę przeprowadzić remont łazienki, wymienić parkiet w mieszkaniu albo wymienić stare drzwi.
 • Poszukaj inspiracji. Sprawdź, co Ci się podoba. Zapisz zdjęcia wnętrz, które wpadną Ci w oko. Wyobraź sobie efekt, jaki chcesz uzyskać.
 • Spisz na kartce wszystkie prace remontowe, które muszą zostać wykonane, aby osiągnąć to, co sobie założyłeś.
 • Oceń, co możesz i chciałbyś wykonać sam, a do czego wolałbyś zatrudnić profesjonalistów.

Nawet jeśli chciałbyś wszystkie prace techniczne wykonać sam, to nadal doradcy OBI mogą Ci pomóc. Co Ci to da? Pewność, że wiesz, co robić, i że Twoje plany są zgodne z tym, co robią fachowcy. Wiesz, jak to jest z nieudanymi remontami – prędko nie zrobisz nowego, a błędy i niedociągnięcia potrafią całymi latami dawać się we znaki. Doradca pomoże dobrać najlepsze materiały budowlane i wykończeniowe, a projektanci OBI wykonają dla Ciebie projekt kuchni marzeń lub łazienki, która będzie funkcjonalna i estetyczna.

Dowiedz się więcej o poradach remontowych ekspertów OBI >>>

Zwłaszcza remont starego domu może być wyzwaniem. Do jego przeprowadzenia może być potrzebna wiedza z zakresu przepisów budowlanych, a także znajomość najlepszych rozwiązań technicznych znajdujących zastosowanie właśnie do tego typu budynku, z którym masz do czynienia. Skorzystanie z pomocy doradcy może skrócić i usprawnić remont oraz zaoszczędzić pieniądze na nietrafione zakupy.

Wykończenie domu pod klucz

Brelok w kształcie domu z kluczem, który obrazuje wykończenie mieszkania pod kluczOstatni etap budowy bywa najbardziej ekscytującym i zarazem nerwowym czasem. Już tak niewiele dzieli Cię od wprowadzenia się do pachnącego nowością domu lub mieszkania. O ile każda budowa domu musi odbyć się na podstawie projektu architektonicznego, który szczegółowo opisuje, jakie materiały budowlane mają być użyte w nowo powstałym budynku, to inaczej ma się sprawa z wykończeniem pod klucz. Inwestorzy zostają z tym często pozostawieni sami sobie. Odgrywają się wówczas dwa scenariusze.

Pierwszy zakłada zatrudnienie architekta wnętrz, który zaprojektuje aranżację każdego pomieszczenia zgodnie z życzeniem zleceniodawców. Dobierze podłogi, kolor ścian i wskaże, które drzwi wewnętrzne będą najlepsze. Zaplanuje rozkład sprzętów w kuchni oraz dobierze szafki. Jednym słowem – zaplanuje wszystko za Ciebie. Jest to z pewnością wygodne rozwiązanie, ale kosztowne i czasochłonne. Będziesz musiał czekać zarówno na projekt, jak i na ekipę, która go zrealizuje. Sam projekt będzie sporo kosztował, a architekci często chcą, aby ich realizację były najlepsze, proponują bardzo drogie sprzęty i meble (często robione na zamówienie) i brak alternatywy.

Szukasz projektu kuchni? Sprawdź, co proponują eksperci OBI >>>

Drugi scenariusz zakłada samodzielne planowanie aranżacji i wykończenia wnętrz, a następnie zlecenie prac ekipie remontowo-wykończeniowej lub samodzielną ich realizację. Zaletą takiego układu zdarzeń jest niższa cena oraz poczucie, że wszystko w nowym mieszkaniu jest wybrane lub wykonane samodzielnie. Wadą jest odpowiedzialność, która spoczywa na Tobie. Czasochłonne może być poszukiwanie rozwiązań czy planowanie działań. Do tego dochodzi ryzyko podjęcia nietrafionych decyzji pod kątem użycia materiałów lub wyboru dodatków, które nie będą ostatecznie spełniać Twoich potrzeb.

Idealny i tani projekt łazienki? Przejdź na stronę i sprawdź pomysły projektantów OBI >>>

Kompromisem może być skorzystanie z porad ekspertów OBI. Pomogą dokładnie w takim zakresie, w jakim chcesz. Nie orientujesz się w stopniu twardości paneli podłogowych i nie wiesz, które będą odpowiednie do sypialni, a które położyć w przedpokoju? Eksperci OBI wiedzą to wiedzą i o wiele więcej.

W czym doradza ekspert OBI i dlaczego warto poprosić go o pomoc?

Eksperci OBI to doradcy i projektanci rozsiani po całym kraju, którzy pozostają w gotowości do pomocy kolejnym klientom. Co możesz im powierzyć?

 • Wybiorą gotową farbę do ścian wewnętrznych lub przygotują taką z mieszalnika.
 • Pomogą dobrać drzwi wejściowe i wewnętrzne.
 • Dobiorą rodzaj i parametry podłogi idealne dla Twojego domu i stylu życia.
 • Wskażą najbezpieczniejsze zabezpieczenia dla mieszkania, domu czy posesji.

Do tego w OBI zyskujesz wsparcie w znalezieniu sprawdzonej ekipy remontowo-wykończeniowej, która:

 • postawi ogrodzenie,
 • zasieje trawnik,
 • położy panele lub parkiet,
 • wykona konstrukcje suchej zabudowy,
 • zamontuje ogrzewanie,
 • położy płytki w łazience i zamontuje urządzenia sanitarne,
 • wykończy kuchnię,
 • przeprowadzi remont łazienki,
 • i zrealizuje każdą inną potrzebę z zakresu remontowania i wykańczania domu.

OBI dzięki rozwijanemu sektorowi usług staje się centrum, w którym załatwisz wszystko. Oprócz doradztwa OBI oferuje również projektowanie łazienek, kuchni i ogrodów. W marketach budowlanych OBI kupisz wszystko, czego potrzebujesz do remontu i budowy: cement, przęsło ogrodzenia, a także akcesoria łazienkowe i poduszki dekoracyjne do salonu.

Niezwykle korzystne jest to, że doradcy i projektanci OBI są elastyczni i dopasowują się do Ciebie. Pomagają Ci tylko w takim zakresie, w jakim potrzebujesz. Możesz śmiało pozostawić sobie rolę bycia ekspertem w sprawach swojego domu tam, gdzie chcesz, a resztę zlecić fachowcom.

Dodaj komentarz