Czy wiesz jakie są zalety zamka Tedee Gerda?

Wielu z nas poszukuje różnorodnych sposobów na zabezpieczenie zdrowia i życia nas samych oraz naszych rodzin. Pomagają nam w tym nowoczesne technologie takie jak kamery, czujniki otwarcia okien, czujniki dymu, czujniki otwarcia drzwi. Jednym z bardziej rewolucyjnych rozwiązań tego typu jest zamek Tedee Gerda.

Zamek Tedee – miejsca zastosowania

Zamek Tedee Gerda został stworzony przez wykwalifikowanych oraz doświadczonych inżynierów i stanowi niejako uzupełnienie środków mających na celu zapobiec wdarciu się do domu, mieszkania, biura lub innych pomieszczeń osób do tego nieuprawnionych. Stanowi idealne uzupełnienie drzwi o podwyższonej odporności na włamania, ale może być także stosowany do standardowych drzwi używanych w większości polskich domów, czyli do drzwi klasy RC1N (zapewniających podstawową ochronę przed włamaniem nie licząc oszklenia) lub też RC1 (zapewniających podstawową ochronę przed włamaniem przy zastosowaniu siły fizycznej). Oczywiście istotne jest także to, jaka ościeżnica została zastosowana. Połączenie odpowiedniej ościeżnicy, z wysokiej klasy drzwiami antywłamaniowymi (na przykład RC6) oraz z zamkiem Gerda stanowi najlepsze zabezpieczenie przed włamaniem.

Zastosowania zamka Tedee

zamek w drzwiachO zastosowaniu zamka Tedee by Gerda można by pisać bardzo dużo. Po pierwsze zamek ten umożliwia otwieranie i zamykanie drzwi bez użycia klucza, jednakże używanie do tego celu tradycyjnego klucza nie jest wykluczone. Co istotne – otwieranie możliwe jest dzięki specjalnej aplikacji zainstalowanej na smartfonie lub też na Apple Watch. Zamknięcie może nastąpić także z użyciem aplikacji lub po dłuższym przytrzymaniu przycisku podczas wychodzenia z domu. Kolejną korzyścią płynącą z posiadania tego zamka jest to, iż drzwiami możemy operować zdalnie – to znaczy, że możemy je otwierać i zamykać będąc nawet w bardzo odległym miejscu. Jest to opcja szczególnie przydatna wówczas, gdy wyjeżdżając zapomnimy udostępnić danym osobom możliwości wejścia do domu lub mieszkania (nadając im odpowiedni poziom uprawnień). Takie otwieranie jest również ważne jeśli mamy w domu dzieci – wówczas nie muszą one nosić ze sobą kluczy, które mogą zgubić, ale rodzic może otworzyć drzwi zdalnie na przykład przebywając w pracy (i również zdalnie je zamknąć). Dodatkowo zamek Tedee Gerda może powiadamiać domowników – za pośrednictwem aplikacji – o każdorazowym otwarciu drzwi. Informacja taka zostaje odnotowana w „dzienniku aktywności” i daje domownikom czas na reakcję jeśli uważają, iż do domu dostała się osoba do tego nieuprawniona. Posiadanie tego zamka okazuje się bardzo przydatne również jeśli jesteśmy w domu i jesteśmy zbyt zajęci (lub nie możemy) podejść do drzwi po to, by otworzyć je gościom.

Dodaj komentarz