Czy warto zatrudnić osobę do sprzątania domu?

Czy warto zatrudnić osobę do sprzątania domu?Wysprzątany lśniący czystością dom to chluba każdej pani domu. Jednak często w natłoku codziennych obowiązków nie mamy czasu na idealne wysprzątanie domu. Co wtedy? Kiedy raz, drugi, trzeci odpuścimy sobie wysprzątanie domu ze względu na brak czasu czy zmęczenie, okaże się, że jest on brudny i nieprzyjemny. W jaki sposób można rozwiązać ten problem? Można zatrudnić specjalistę, który idealnie posprząta nasz dom.

Kiedy warto zatrudnić osobę do sprzątania domu?

Jak to zostało wspomniane, wysprzątany dom, to wizytówka każdego z nas. Czysty, pokazuje, że jesteśmy schludni i dbamy o siebie i swoje otoczenie. Jednak nie zawsze możemy sprzątaniu poświęcić tyle czasu, ile byśmy chcieli. Są sytuacje, kiedy szczególnie warto zastanowić się nad wynajęciem osoby, która posprząta nasz dom. Niektóre osoby decydują się na stałe zatrudnienie pomocy domowej, która będzie zajmowała się codziennym sprzątaniem domu. Jednak, gdy nie stać nas na taki wydatek lub chcemy jedynie pomocy okazjonalnej, to szczególnie warto wynająć taką osobę, kiedy planujemy większe porządki np. w okresie wiosennym, przed świętami czy ważną uroczystością rodzinną, gdy przyjęcie będzie odbywało się w domu. Taka osoba wtedy pomoże umyć okna, wyczyścić podłogi i dywany, a także wykona inne zlecone jej prace.

Inną sytuacją, w jakiej warto zatrudnić specjalistę od sprzątania jest sprzątanie po remoncie. Jak wiadomo w czasie różnego rodzaju prac remontowych powstaje w domu totalny chaos, który samodzielnie trudno okiełznać. Osoby zajmujące się sprzątaniem na co dzień mają swoje sposoby, na to by szybko i sprawnie wysprzątać mieszkanie po remoncie.

Kwestię zatrudnienia osoby do sprzątania warto rozważyć również w przypadku osób starszych mieszkających samotnie, którym sprzątanie może sprawiać wiele trudności.

Gdzie szukać osoby do sprzątania?

Gdzie można znaleźć osoby oferujące sprzątanie? W Warszawie, ale i w wielu innych miastach często można znaleźć przypadkowe ogłoszenia w internecie. O wiele lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z portalu, który specjalizuje się w zrzeszaniu osób specjalizujących się w sprzątaniu domów. Przykładem takiego portalu jest strona www.pomocedomowe.pl, gdzie można odnaleźć odpowiednią osobę oferującą swoje usługi na trenie danego miasta. Poprzez portal można wysyłać wiadomości, a także sprawdzać opinie o wybranej przez siebie osobie.

W specjalnej wyszukiwarce portalu można określić miasto, w jakim szuka się pomocy oraz zakres czynności, jakie będzie się zlecać wybranej osobie. Można zaznaczyć między innymi, prasowanie, pranie, sprzątanie biura, sprzątanie mieszkania i domu, mycie okien, gotowanie, robienie zakupów, dbanie o ogród i koszenie trawy. Można też zaznaczyć opcje dotyczące zakresu zatrudnienia – czy będzie to praca dorywcza, np. pojedyncze zlecenie, czy też szukamy kogoś na stałe. Znacznie ułatwi to dokonanie ostatecznego wyboru. Przy wybraniu odpowiedniej osoby pomocny jest także system oceniania wewnątrz portalu – dzięki temu można poznać opinię poprzednich zleceniodawców o danej osobie.

2 komentarze

Dodaj komentarz