Buty robocze na zimę – przegląd

Buty robocze na zimę

Buty robocze to podstawa stroju ochronnego w pracy budowlanej, przemysłowej czy spedycyjnej. Wytrzymałe trzewiki powinny chronić stopy przed urazami, a także zapewniać wygodę i ciepło, szczególnie gdy mają posłużyć do prac na świeżym powietrzu przy niskich temperaturach. Poszczególne modele różnią się od siebie stopniem ochrony, zastosowanymi materiałami i rozwiązaniami, które poprawiają komfort i bezpieczeństwo. Warto, więc wiedzieć, na co zwrócić uwagę i jakie buty robocze wybrać na zimę.

Zimowe buty robocze – jak wybrać właściwe?

Wybierając obuwie robocze, trzeba wziąć pod uwagę kilka aspektów. Jednym z najważniejszych jest rodzaj wykonywanej pracy i związanych z nią zagrożeń. To w głównej mierze od tego zależy, na jak wytrzymałe i wyposażone obuwie trzeba postawić. Poszczególne stanowiska pracy wymagają bowiem doboru butów ze względu na rodzaj użytej podeszwy, wytrzymałości materiału wierzchniego i noska. Niekiedy poza dobrym izolowaniem od zimna, potrzebna jest także ochrona przed zgnieceniami i przecięciami czy niebezpiecznymi cieczami. Poszczególne modele obuwia roboczego posiadają, więc oznaczenia, które mówią o spełnianych normach i stopniu ochrony, co ułatwia właściwy wybór. Nie można zapomnieć także o wygodzie i dobrze dopasowanym rozmiarze. Buty powinny zapewniać komfort, ciepło i nie uciskać stóp, które mogą puchnąć podczas długich godzin intensywnej pracy.

Męskie trzewiki zimowe, czyli ciepło i bezpieczeństwo w jednym

Często wybieranym rodzajem obuwia roboczego na zimę są wysokie, ocieplane trzewiki, które sięgają za kostkę. Tego rodzaju buty wykonane są z wysokiej jakości skóry licowej i posiadają wodoodporną cholewkę z przyjemnym w dotyku miechowym wykończeniem. Ciepło zapewnia nie tylko ocieplenie materiałami syntetycznymi, ale także izolacja spodu butów. Ponadto stopy przed uderzeniami chroni podnosek kompozytowy i wkładka antyprzebiciowa, a antypoślizgowa podeszwa minimalizuje ryzyko upadku na śliskiej nawierzchni.

Stylowe zimowe buty robocze

Nie w każdej pracy potrzebny jest jednak tak wysoki stopień zabezpieczeń. Dlatego też producenci oferują także buty robocze, które przypominają miejskie buty zimowe. Tego rodzaju trzewiki są sznurowane, ocieplane i sięgają za kostkę. Buty są lekkie i wygodne, wykonane ze skóry syntetycznej, a ich wnętrze jest ocieplane miękkim kożuchem.

Śniegowce robocze – idealne na chłody

W pracy, która wymaga czynności wykonywanych na zewnątrz, polecane są także śniegowce robocze. Są to buty odporne na niskie temperatury i przemakanie. Wysoka cholewka ze ściągaczem chroni stopy przed wpadnięciem do wnętrza buta śniegu. Nieprzemakalny materiał umożliwia pracę nawet na ośnieżonych powierzchniach przez długie godziny, ponieważ wewnątrz śniegowców umieszczono potrójną izolację, która skutecznie chroni przed wychłodzeniem. Warto wiedzieć także, gdzie szukać solidnych i ocieplanych butów do pracy. Wiele polecanych modeli obuwia roboczego na zimę można znaleźć np. w sklepie Eprotect.pl: https://eprotect.pl/pol_m_OCHRONA-NOG_Trzewiki_Zima-2017.html.

Dodaj komentarz