Budowa domów drewnianych – co warto o niej wiedzieć?

dom drewnianyDomy drewniane cieszą się od wielu lat nieustanną popularnością. Niska cena, szybkość budowy oraz duża estetyka wpływają na to, że każdego roku coraz więcej osób decyduje się na taką inwestycję. Co warto wiedzieć na ten temat? Wyjaśniamy.

Budowa domów drewnianych

Jeśli chodzi o miasto Kraków to widać wyraźnie, że szczególnym zainteresowaniem cieszą się gotowe koncepcje domów drewnianych, najczęściej wykonywanych z prefabrykatów. To rozwiązanie jest idealne dla osób, które chcą postawić dom szybko i bez zbędnych komplikacji. Drewniane domy w Krakowie na stałe wpisały się w krajobraz tego miasta. Nic więc dziwnego, że coraz więcej mieszkańców przekonuje się do tego pomysłu, szczególnie ze względu na cenę oraz szeroką ofertę projektów dopasowanych do konkretnego metrażu działki.

Drewno konstrukcyjne

Przy budowie domów drewnianych należy zwrócić uwagę szczególnie na gatunek oraz jakość stosowanego drewna konstrukcyjnego. Każda firma budowlana musi przywiązywać wagę do tego, aby dla swoich klientów wybierać wyłącznie wyselekcjonowane ich rodzaje. Sprawdza się zwłaszcza modrzew, sosna, jodła, a także świerk. Każde drzewo użyte do konstrukcji musi być odpowiednio zabezpieczone przed szkodnikami oraz wilgocią. Różni producenci stosują swoje unikatowe metody. Zwykle jednak polega to na pokryciu ich specjalnym impregnatem, a cały proces powtarza się co najmniej kilka razy.

Dach prefabrykowany

W Krakowie dużym zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza gotowe dachy prefabrykowane. Od momentu projektu do realizacji upływa bardzo niewiele czasu. Jest to także doskonała opcja zwłaszcza dla osób, które potrzebują pewnych i sprawdzonych rozwiązań, które nie wiążą się z dużymi kosztami. Więźba dachowa z prefabrykatów drewnianych może być skonstruowana na wybranym domu bez konieczności sięgania po specjalistyczny sprzęt, na przykład ciężki dźwig. Zachowana jest przy tym wysoka precyzja. Zarówno indywidualny projekt, jak i jego wykonanie jest dostępne w bardzo konkurencyjnej cenie.

Dodaj komentarz