Blacha powlekana – gdzie znajduje swoje zastosowanie?

blacha dachowa

 

Blacha powlekana to jeden z najpopularniejszych rodzajów pokrycia dachowego. Specjalny rodzaj powłoki doskonale chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi i innymi czynnikami zewnętrznymi oraz spełnia walor estetyczny. Gdzie najczęściej znajduje ona swoje zastosowanie? Podpowiadamy.

Czym jest blacha powlekana?

Blacha powlekana w Ostrowie Wielkopolskim to specjalny rodzaj pokrycia dachowego wykonanego ze stali lub aluminium. Pokrywa się jedną lub kilkoma warstwami powłok antykorozyjnych. Wytrzymałość oraz odporność zależy w głównej mierze od rodzaju zastosowanego tworzywa sztucznego do jej pokrycia.

Gdzie znajduje zastosowanie blacha powlekana?

Blacha powlekana znajduje zastosowanie zarówno w budownictwie, jak i przemyśle. Jest bardzo ceniona zwłaszcza ze względu na ogromną wytrzymałość oraz długowieczność. Zachowuje swój naturalny wygląd nawet przez ponad pięćdziesiąt lat, co czyni je bardzo dobrą inwestycją, zwłaszcza w przypadku firm, które dbają o jakość własnego wizerunku.

Świetnie radzi sobie w polskich warunkach, a więc zarówno w miejscach narażonych na bardzo niskie temperatury, jak i nadmierną ekspozycję na promienie słoneczne. W zależności od zastosowanego w niej grubości rdzenia może być także niezwykle odporna na uszkodzenia mechaniczne, co ma istotne znaczenie na przykład w przypadku intensywnych opadów gradu.

Blacha powlekana jest niezwykle uniwersalna. Można ją nabyć w wielu różnych kolorach i wariantach. W większości przypadków nie ma więc żadnego problemu, aby dopasować jej barwę pod styl elewacji. Standardowo montuje się ją przy dachach o niewielkim nachyleniu. Jednak w ofercie rynkowej niektórych producentów można znaleźć modele, które pozwalają na instalację nawet przy 50 stopniach pochyłości więźby dachowej.

Warto także wiedzieć, że blachę powlekaną stosuje się w dużym stopniu również w przemyśle maszynowym. Używa się jej do tworzenia wytrzymałych obudów dla różnego rodzaju dużych urządzeń. Zwłaszcza tych, które pracują przy ekspozycji na warunki

Dodaj komentarz