Bezstresowa przeprowadzka – czy to możliwe?

Bezstresowa przeprowadzka - czy to możliwe?Jeśli należysz do osób, którym na samą myśl o przeprowadzce włos jeży się na głowie – uspokajamy. Przeprowadzka może pójść sprawnie, szybko i bezstresowo.

Nie me jednej recepty na udaną przeprowadzkę. Choćby, dlatego, że ma na nią wpływ wiele czynników. Przede wszystko czy jest to przeprowadzka firmy czy prywatna. Jeśli zmieniamy siedzibę firmy, ważne jest to, jak duże jest przedsiębiorstwo, ile rzeczy mamy do zabrania. Czy są to duże hale ze sprzętem czy tylko niewielkie biuro z dokumentami. Nawet przy przeprowadzkach prywatnych wiele czynników ma wpływ na przebieg przeprowadzki. Przede wszystkim to, jaka jest odległość od miejsca docelowego, ile i jakie rzeczy zabieramy. Od tego zależeć będzie również wielkość. Wpływ na to również ma fakt czy mamy pomoc (domowników, przyjaciół) czy działamy w pojedynkę. Kilka wskazówek pozwoli Ci odnaleźć się w natłoku obowiązków i ustrzeże przed zwariowaniem.

Nie rób niczego na ostatnią chwilę

Ta stara jak świat zasada sprawdza się w wielu przypadków. Również i w tym. Nie odkładaj niczego na ostatnią chwilę, na jutro, na później. Czas pokazuje, że się nie wyrobisz, zostaniesz z natłokiem obowiązków. W rezultacie nie wiesz, za co zabrać się na najpierw, a potem obawiasz się, że nie zdarzysz pewnych rzeczy zrobić na czas. Wpadasz w panikę i niepotrzebnie stresujesz, co jeszcze dodatkowo wpływa na Twoją pracę. Lepiej już wcześniej zrobić odpowiedni plan. Nawet na kilka tygodni prędzej ustalić najważniejsze szczegóły. Zrób plan. Jeśli planujesz zorganizować przeprowadzkę samodzielnie – harmonogram powinien być bardziej szczegółowy. W końcu wszystkie obowiązki spadną na Ciebie.

Fachowa pomoc

Dobrym pomysłem, coraz bardziej praktykowanym jest zatrudnienie profesjonalnej firmy przeprowadzkowej. To dobre rozwiązanie, ponieważ większość, a czasem nawet całość obowiązków przechodzi na firmę, którą zatrudniasz. Zatrudniona firma nie tylko zajmie się zorganizowaniem samochodu do przetransportowania rzeczy i mebli, ale również dostarczy kartony i opakowania niezbędne przy przeprowadzce. Często jest tak, że firmy mają dodatkową ofertę, np. demontaż i montaż mebli, czy przewożeniem nietypowych rzeczy. Sprawdza się to w przypadku, kiedy masz pianino, fortepian czy antyki. Taka firma ma wykupione ubezpieczenie, toteż odpowiedzialność za przewożone przedmioty leży po stronie świadczącej usługi. O wynajem firmy przeprowadzkowej warto pomyśleć już dużo szybciej i zarezerwować termin nawet kilka tygodni na przód.

Jak pakować rzeczy?

Już wcześniej przygotuj sobie odpowiednie kartony, torby, folie, które niezbędne będą przy pakowaniu. Na bieżąco rób porządek. Niepotrzebne, nieużywane rzeczy wyrzucaj. Nie ma sensu zabierać ich ze sobą i zaśmiecać sobie nowego miejsca. To świetny sposób na zrobienie generalnych porządków. Każdy karton, torbę itp. dokładnie opisz. Naklej etykietę z informacją o zawartości. Dzięki temu łatwiej będzie Ci odnaleźć się w natłoku pakunków. Ubrania możesz pozostawić na wieszakach. Razem z nimi zapakować w pokrowce. Na nowym mieszkaniu – tylko je wyciągniesz i powiesisz. Szklane przedmioty, zastawy, kieliszki pokładź w kartony. Nie zajmuj sobie czasu przekładaniem ich gazetami. Wykorzystaj papierowe ręczniki kuchenne. Przy rozpakowywaniu rzeczy, ręczniki zużyjesz. Część rzeczy dobrze jest pakować już dużo prędzej, np. pościel, okazyjnie używane przedmioty można zapakować już nawet na kilka tygodni przed przeprowadzką. Dzięki temu im bliżej terminu, tym mniej rzeczy pozostanie do zapakowania. Wszystko pójdzie sprawniej.


Artykuł powstał dzięki firmie https://www.przeprowadzki-tom.pl/, oferującej przeprowadzki na terenie Warszawy i okolic.

One comment

Dodaj komentarz