Aranżacja łazienki – pomysły

Aranżacja łazienki

Aranżacja łazienki nie musi wcale spędzać snu z powiek. Wystarczy jedynie odpowiednio przemyśleć jej projekt i dopasować go do naszych potrzeb oraz preferencji. Warto także zainspirować się gotowymi rozwiązaniami. 

Złotą zasadą urządzania łazienki, bez względu na styl aranżacji, powinna być dbałość o dopasowanie ceramiki pod względem kolorystyki oraz linii brył. Ponadto należy pamiętać o zachowaniu minimalnych odległości pomiędzy elementami wyposażenia. Warto wybierać takie rozwiązania, które zapewnią nam komfort i będą dostosowane do naszych preferencji.

Należy także mieć na względzie ponadczasowość wystroju. Często podążanie za najnowszymi trendami jest zgubne.

Aranżacja łazienki – zawsze modna biel

Biel nieodłącznie wiąże się z ideą ponadczasowości wnętrza. Kolor ten doskonale sprawdza się w przypadku dużych elementów, takich jak sanitariaty, meble łazienkowe, czy kafelki ścienne. Dla kontrastu warto zestawić je z elegancką, chromowaną armaturą.

Biel stanowi także doskonałe tło dla wyróżniających się odcieniem dodatków, których niekosztowna wymiana pozwoli odświeżyć i ożywić wygląd wnętrza w każdym momencie.

Aby nie dopuścić do utraty pożądanego odcienia na płytkach, czy sanitariatach wraz z upływem lat, warto już na etapie wyboru zweryfikować, czy są one wykonane z trwałych, odpornych na odbarwienie materiałów. Natomiast kupując meble, upewnijmy się, czy ich powierzchnia jest pokryta ochronnym lakierem, odpornym na zarysowania i działanie środków czyszczących.

Aranżacja łazienki – a może minimalizm?

Minimalizm jest trendem wnętrzarskim, który od lat cieszy się popularnością wśród osób ceniących sobie ponadczasową elegancję. Dzięki wyeliminowaniu zbędnych elementów, pomieszczenie nabiera przestronności. Aby uzyskać taki efekt, można w tym celu wybrać armaturę podtynkową. Poprzez zabudowanie w ściennej wnęce elementów przyłączeniowych, widoczny pozostaje jedynie uchwyt baterii i ozdobna rozeta. W przypadku kabiny prysznicowej, wiąże się to także ze znaczną oszczędnością miejsca.

Wzbogaceniem tego typu ceramiki będą wiszące meble w formie oszczędnych wzorniczo słupków. Minimalistyczny efekt dopełni stonowana kolorystyka – biel lub paleta eleganckich szarości.

Jeśli chodzi o zakup miski sedesowej i bidetu, można zdecydować się na warianty podwieszane.

Aranżacja łazienki – retro

Aranżacja łazienki styl retro

Piękno dawnych lat zachwycające przez wiele sezonów? To możliwe dzięki aranżacji łazienki inspirowanej stylem retro. W tego typu aranżacjach królują przede wszystkim oryginalne zdobienia i dbałość o detal.

Elementów tych warto szukać np. w stylizowanej armaturze. Smukłe wannowe warianty podłogowe wyposażone w rączkę natrysku z ceramicznym wykończeniem, czy baterie umywalkowe z dekoracyjnymi uchwytami z oznaczeniami temperatury, pozwolą przywołać styl przeszłych lat.

Ciekawym uzupełnieniem będzie także nablatowa umywalka o formie stylizowanej na misę, balię lub wyróżniająca się podobnym kształtem wolnostojąca wanna, oparta na pozłacanych nóżkach.

Aranżacja łazienki – styl skandynawski

Aranżacja łazienki styl skandynawski

Styl skandynawski charakteryzuje się przestronnymi, jasnymi wnętrzami. Króluje w nim dobór naturalnych prostych, naturalnych materiałów oraz rzeźbiarskich form. Ważna jest w nim funkcjonalność, którą gwarantuje instalacja minimalistycznego wyposażenia. Mowa np. o deszczownicach z możliwością zmiany intensywności strumienia, czy też meblach w formie prostych segmentów o ciepłej kolorystyce drewna.

Aranżacja łazienki – inspiracja przyrodą

Aranżacja łazienki inspiracja przyrodą

Inspiracje przyrodą, to przede wszystkim zestawienie naturalnych materiałów. Bardzo dobrze prezentują się meble z drewna w połączeniu z betonowymi ścianami lub kamiennymi gresami.

Naturalne barwy ziemi – zielenie, brązy i szarości stanowić będą estetyczne tło dla chromowanej armatury i śnieżnobiałej ceramiki. Efekt dopełnią ozdobne akcesoria, takie jak wiklinowe kosze, ratanowe krzesło, czy plecione koszyki na akcesoria i kosmetyki.

W łazience inspirowanej naturą nie powinno zabraknąć także żywej roślinności. W wilgotnych warunkach zastosowanie znajdą fikusy lub filodendrony.

One comment

Dodaj komentarz