Alternatywa dla tapety: panele trójwymiarowe

Wybór odpowiedniego koloru i wzoru na ściany może przyprawić o zawroty głowy. Obecnie na rynku jest tyle różnych możliwości, że ciężko zdecydować się na jeden idealny produkt. Klasyczne farby, wymyślne tapety, surowy beton lub stylowe deski? Dziś przedstawimy bardziej oryginalne rozwiązanie: gipsowe panele trójwymiarowe.

Oryginalne wzory

Jeśli szukasz ciekawego akcentu na ścianę, który nada wyjątkowości wnętrzu, panele ścienne 3D są idealnym rozwiązaniem. Ilość dostępnych wzorów nie ustępuje tapetom, ale w porównaniu z nimi, wyróżniają się także wyjątkowymi fakturami. Nietypowe wzory geometryczne, fale, puzzle — to tylko nieliczne przykłady motywów paneli. Dzięki nim możesz wprowadzić do pomieszczenia zarówno nowoczesny szyk, jak i stonowaną elegancję. Panele sprawdzą się w każdym pomieszczeniu: odpowiedni wzór będzie wyglądał świetnie i w salonie, i w kuchni.

Dodatkowo, dzięki temu, że panele gipsowe można z łatwością malować, możliwości aranżacji są nieograniczone. Bez problemu dopasujemy kolorystykę do reszty wystroju. Warto pamiętać o podstawowych zasadach wybierając kolory do pokoju: jasne barwy optycznie powiększają pomieszczenie, a ciemne pomniejszają je.

Ciekawą opcją jest także dodanie oświetlenia skierowanego na panele 3D. W ten sposób elementy ozdobne zostają jeszcze lepiej podkreślone. Dzięki trójwymiarowości paneli, tak oświetlona ściana nabierze charakteru oryginalnego dzieła sztuki i na pewno przyciągnie uwagę.

Walory praktyczne

Panele ścienne można dowolnie łączyć i łatwo dopasowywać, tworząc duże ciekawe wzory, w których nie widać spoiw. Przy okazji świetnie nadają się do izolacji akustycznej i cieplnej. Trójwymiarowość gipsowych paneli ściennych nadaje głębi pomieszczeniu, której nie da się uzyskać za pomocą innych środków.

Warto zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonane są panele. Gips odznacza się wyjątkową trwałością i lekkością, dlatego jest łatwy w montażu i służy przez wiele lat. Odporność na uszkodzenia i łatwość konserwacji czyni gipsowe panele ścienne świetną alternatywą dla zwykłych tapet. Szeroką ofertę paneli 3D znajdziesz na stronie polskiego producenta Flexgips.

Dodaj komentarz